Font Size

Profile

Cpanel

2014.11.04 - Wizyta niemieckiej młodzieży

We wrześniu w dniach 21-26 w naszym mieście gościła grupa młodzieży z miejscowości Soltau w Niemczech. Wraz z młodzieżą naszej szkoły zwiedzali okoliczne atrakcje oraz Zieloną Górę. Zarówno polska jak i niemiecka grupa miała wiele czasu i okazji, aby lepiej się poznać i skonfrontować stereotypy.

Podczas tygodniowego pobytu kolegów i koleżanek z zachodniej granicy wiele się działo. Już pierwszego dnia odbyły się w świetlicy szkolnej zajęcia integracyjne, które zakończył się wspólnym zdjęciem pod karykaturami uczniów. Następnie młodzież w polsko-niemieckich grupach trzy osobowych zwiedzała nasze miasto i rozwiązywała zadania w terenie. Młodzież była na wielu wyjazdach, m. in. na wyciecze w Paradyżu-Gościkowie w Pocysterskim Zespole Klasztornym i w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, gdzie schodzili do tajemniczych podziemi oraz na ognisku integracyjnym w Drzonkowie, gdzie również rozegrał się polsko-niemiecki mecz w siatkówkę. Młodzież także odwiedziła podzielonogórską firmę transportową ND w Płotach, w której mogli zobaczyć jak wygląda praca zawodowych logistyków i spedytorów.

Obie grupy uczniów bawiły się świetnie! Niemieccy uczniowie z pewnością przeżyli niezapomniane chwile, natomiast nasi uczniowie z niecierpliwością oczekują czerwcowej wizyty w Soltau.

Dominika Probużańska-Żmuda

Więcej >>> Galeria zdjęć