Font Size

Profile

Cpanel

Projekt PNWM dla hotelarzy

19 maja 2015 roku klasy 3 eh i 1 dh odwiedziły niemieckich kolegów w partnerskiej szkole Oberstufenzentrum II w Cottbus.

100 3976

Wyruszyliśmy o godzinie 7, a wróciliśmy o godzinie 18. Po przyjeździe zostaliśmy uroczyście przywitanie przez dyrektora Oberstufenzentrum II w Cottbus, przywitaliśmy się z klasą o profilu hotelarskim, z którą mieliśmy brać udział w projekcie, a następnie zasiedliśmy do wspólnego śniadania, przygotowanego przez naszych niemieckich kolegów i koleżanki. Po wspólnym posiłku i wypiciu porannej kawy udaliśmy się do sali konferencyjnej, gdzie braliśmy udział w zabawach integracyjnych. Następnie mieliśmy okazję zwiedzić szkołę, szczególną uwagę poświęciliśmy pomieszczeniom, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne klas hotelarskich. Pobyt w szkole zakończył się wspólnym zjedzeniem obiadu, który przygotowali niemieccy uczniowie.

100 3978 100 3981

Następnie wyruszyliśmy zwiedzać Cottbus. Pierwszą atrakcją było podziwianie panoramy miasta z wieży widokowej znajdującej się w największym kościele w Cottbus. Później przy pięknej pogodzie podziwialiśmy starówkę.

Po zwiedzaniu mieliśmy trochę wolnego czasu na spokojny spacer po mieście. Razem z niemieckimi kolegami mogliśmy pospacerować po tamtejszej starówce i posiedzieć przy fontannie co posłużyło integracji. O godzinie 16 pożegnaliśmy niemiecką klasę i wyruszyliśmy do domu.

100 3986

                                               Klasy III eh i Ieh