Font Size

Profile

Cpanel

Comenius Regio

logo comenius regio-1

 W projekcie dokonano wymiany informacji na temat kształcenia fachowców branży turystycznej w obu regionach. Zanalizowano dane z badań przeprowadzonych w biurach podróży i uwzględniono w dalszym kształceniu na kierunkach turystycznych.

Polskim partnerom został przedstawiony dualny system kształcenia austriackiego Działania, które zostały przeprowadzone w ramach projektu, zaprezentowano każdorazowo pedagogom regionów partnerskich. Wymiana informacji pomiędzy partnerami zagwarantowała dalsze fachowe dokształcanie się nauczycieli.

W Austrii przeprowadzono dla polskich nauczycieli kurs języka niemieckiego zawodowego, dzięki czemu pedagodzy udoskonalili i poszerzyli swoje umiejętności językowe i podwyższyli kompetencje zawodowe. Podniosło to jakość kształcenia, na czym zyskała polska młodzież.
Celem projektu było współuczestniczenie w rozwoju konceptu marketingu regionalnego. Poprzez stworzenie zaplanowanej w projekcie broszury reklamującej regiony partnerów wypromowano Ziemię Lubuską w Austrii i Burgenland w Zielonej Górze, dzięki broszurom stworzono możliwość poznania nowych regionów turystycznych.

ngo.elk.pl.49797ca4e6ed0