Font Size

Profile

Cpanel

2013-2014

2014.07.04 - Miasto nagrodziło najlepszych uczniów

Ponad dziewięćdziesięciu uczniów otrzymało dzisiaj stypendia naukowe od prezydenta Zielonej Góry. Uroczyste wręczenie nagród finansowych odbyło się przed południem w Palmiarni. Więcej>>>Radio Zielona Góra

2014.07.04 - XIII edycja Programu Stypendiów Pomostowych

Uwaga tegoroczni maturzyści! Jest szansa na zdaobycie pieniędzy na studia. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ze Słubic, która uczestniczy już w kolejnej, XIII edycji Programu Stypendiów Pomostowych, zaprasza do składania wniosków o stypendium.
Aby ubiegać się o stypendium należy następujące warunki:

  • być maturzystą z 2014roku
  • zostać przyjęty na I rok stacjonarnych (m dziennych 0 studiów magisterskich (realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym) na polską państwową uczelnię wyższą
  • pochodzić ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców z województwa lubuskiego
  • pochodzić z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 1176 zł netto, lub 1344 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności

Wszystkie powyższe warunki musza być spełnione łącznie, a ponadto należy posiadać rekomendację organizacji lokalnej uczestniczącej w programie (w tym przypadku Fundacji na rzecz Collegium Polonicum), która współfinansuje stypendia z własnych środków.
Pojedyncze stypendium wynosi 5000złotych i będzie wypłacane w dziesięciu miesięcznych ratach po 500 zł. Termin składania wniosków upływa 31 lipca. Więcej informacji o programie , w tym regulamin oraz wymagane dokumenty, znajduj się na stronie www. fundacjacp.org.

 

2014.06.27 - Uwaga! - Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015

W linku Dokumenty szkolne >>>Wykaz podręczników oraz w menu górnym - Dla Rodzica>>>Wykaz podręczników znajduje się spis podręczników na rok szkolny 2014/2015 dla obecnych i nowo przyjętych uczniów Szkoły.

2014.06.27 - Egzaminy poprawkowe

Terminy egzaminów poprawkowych:

27.08.2014

godz. 9.00 - matematyka kl. IV (cz. pisemna)

godz. 10.00 - matematyka kl. I-III (cz. pisemna)

godz. 11.00 - j. angielski/angielski zawodowy, j. niemiecki/niemiecki zawodowy, wych. fizyczne

28.08.2014

od godz. 9.00 - matematyka (cz. ustna)

9.00 - przedmioty zawodowe (ekonomiczne, logistyczne, spedytorskie, hotelarskie, turystyczne)

11.00 - geografia, historia, fizyka, informatyka, język polski

2014.07.01 - Zadania do egzaminu poprawkowego z matematyki

UWAGA - ZADANIA DO EGZAMINU POPRAWKOWEGO Z MATEMATYKI
 
 
1. zadania dla klas 1 
2. zadania dla klas 3
3. zadania dla klas 4 pani Anny Lewandowskiej
4. zadania dla klas 4 pani Sylwii Szalek i Sylwii Wójcik
5. zadania dla klas 2
Treści zadań znajdują się na stronie www szkoły w plikach PDF, w linku Dokumenty szkolne >>> Matematyka
oraz  w menu górnym - Dla ucznia >>> Matematyka

2014.07.03 - Polsko-niemiecki projekt logistyczny

Kochani! Dzielimy się naszymi wrażeniami z polsko-niemieckiego projektu logistycznego, który zrealizowaliśmy we współpracy z Oberstufenzentrum II Spree-Neiße z Cottbus.  Projekt odbył się w dniach 20-22 maja 2014 i został zrealizowany z funduszy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM). W tym czasie uczniowie Ekonomika wyjechali do Cottbus, by tam wspólnie z uczniami tamtejszej szkoły, w międzynarodowych grupach, realizować założenia projektu. W czwartek (22 maja) uczniowie z Cottbus odwiedzili naszą szkołę i jednocześnie był to ostatni dzień naszych wspólnych działań.

A teraz krótki przebieg akcji. :) Przepiękna wiosna zaglądała w okna pracowni komputerowej, kiedy w grupach powstawały innowacyjne pomysły, dotyczące polsko-niemieckiej współpracy w przedsiębiorstwach logistycznych. 

Czytaj więcej...