Font Size

Profile

Cpanel

2010-2011

2011.11 - Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego

Na wniosek dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze. prezentujemy przykład dobrej praktyki  opisujący przedsięwzięcie realizowane z zakresu świadomego planowania ścieżki kariery zawodowej pod nazwą Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego. Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego jest miejscem, gdzie uczniowie, rodzice i nauczyciele uzyskują wiedzę i umiejętności niezbędne w planowaniu indywidualnej drogi edukacyjno-zawodowej.

Więcej - Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkop  olskim

2011.11.14 - Olimpiada Języka Angielskiego

14 listopada 2011r. najlepsi uczniowie naszej szkoły, brali udział w zawodach I stopnia prestiżowej 36 Olimpiady Języka Angielskiego.

Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy 2GL Agnieszka Kłos z 20 punktami testu I stopnia OJA.
W przypadku kwalifikacji do zawodów II stopnia uczniowie muszą uzyskać co najmniej 33 punkty testu I etapu.
Biorąc pod uwagę trudność i restrykcyjny sposób oceniania Olimpiady, uczennica uzyskała bardzo dobry wynik i zabrakło jej stosunkowo niewiele aby awansować do etapu okręgowego.
Pozostali uczniowie, którzy przekroczyli 10 punktów to:
Michał Skorzec 16p i Adam Nadolny 14p.
Dziękujemy wszystkim uczniom którzy brali udział, zarówno w konkursie języka angielskiego we wrześniu jak i w etapie szkolnym 36 Olimpiady Języka Angielskiego.

Komisja języków obcych, podkomisja języka angielskiego

2010.09.14 - Sukces Marty Nowak

Vice MISTRZYNI ŚWIATA w Kickboxingu w kategorii LIGHT CONTAKT

Marta Nowak z kl IIIF przygodę z kickboxingiem rozpoczęła cztery lata temu w klubie GWARDIA ZIELONA GÓRA. Zawodniczka w roku bieżącym zdobyła już 3 złote medale na Mistrzostwach Polski w kategorii Light, Semi Contakt i K-1.
14 września 2010 roku Marta została powołana przez Polski Związek Kickboxingu do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Świata Juniorów WAKO, które odbyły się w Belgradzie (Serbia) w terminie 19-26 września 2010r.
Nasza uczennica pierwszą walkę stoczyła z zawodniczką za Słowacji i wyszła z tego pojedynku zwycięsko. W kolejnej walce, już o złoto Marcie zbrakło naprawdę niewiele. Po zaciętej walce uległa zawodniczce z Węgier.

II miejsce na Mistrzostwach Świata to WIELKI SUKCES!!! GRATULUJEMY!!!

Sukces Marty No...
Sukces Marty Nowak 01.jpg
Sukces Marty No...
Sukces Marty Nowak 02.jpg

2010.11.08 - Konferencja Nauka i Gospodarka

Dnia 8-9 listopada 2010r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbyła się konferencja której hasło przewodnie brzmiało ,,Nauka i Gospodarka”. O godzinie 9: 00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie, które zapoczątkowano wystąpieniami prasowymi Stanisława Kracika - Wojewody Małopolskiego, Marka Nawary - Marszałka Województwa Małopolskiego, Jacka Majchrowskiego - Prezydenta Miasta Krakowa, Ryszarda Ścigały - Prezydenta Miasta Tarnowa, Prof. dr hab. Romana Niestrója - Rektora UEK. Na konferencji zostały omówione możliwe powiązania, które wzmocniłyby współpracę między sektorem nauki, polityki oraz gospodarki. Wyjazd pozwolił mi na poznanie świata nauki, polityki i biznesu oraz zwiedzenie miasta. Na konferencji zostało wygłoszonych 75 artykułów spośród 153 zgłoszonych. Na zakończenie pierwszego dnia odbył się uroczysty bankiet, w którym wszyscy uczestniczyli. Drugiego dnia o godzinie 11:00 wraz ze współautorami ogłosiłem naszą publikację pt.,, Aktywność uczniów szkół średnich w olimpiadach ekonomicznych jako motywator przedsiębiorczości” przed gronem słuchaczy na auli Uniwersytetu.

Konferencja Nau...
Konferencja Nauka i Gospodarka 01.jpg
Konferencja Nau...
Konferencja Nauka i Gospodarka 02.jpg

 

2011.03.03 - VI Olimpiada Przedsiębiorczości

Dnia 3 marca 2011 roku we Wrocławiu odbył się etap okręgowy VI Olimpiady Przedsiębiorczości – „Inwestor na rynku – giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia".
Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Chabrowska i Damian Nowak z klasy IV BE. Ola i Damian znaleźli się na liście najlepszych 250 uczniów z całej Polski. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

VI Olimpiada Pr...
VI Olimpiada Przedsiębiorczości 01.jpg
VI Olimpiada Pr...
VI Olimpiada Przedsiębiorczości 02.jpg
VI Olimpiada Pr...
VI Olimpiada Przedsiębiorczości 03.jpg
VI Olimpiada Pr...
VI Olimpiada Przedsiębiorczości 04.jpg

2011.03 - Konkurs piosenki angielskiej

3 marca 2011 w 7 Liceum Ogólnokształcącym odbyły się eliminacje do wojewódzkiego konkursu piosenki angielskiej FLY HIGH. Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowały Anna Smulewicz z 2HH, Marta Duber z 1HH i Aleksandra Zakrzowska z 1ET. Ich znakomite występy możecie obejrzeć poniżej

W finale konkursu, który odbędzie się 14 marca w Teatrze Lubuskim, w barwach Ekonomika wystąpi Ania Smulewicz.
 
Konkurs piosenk...
Konkurs piosenki angielskiej 01.jpg
Konkurs piosenk...
Konkurs piosenki angielskiej 02.jpg
Konkurs piosenk...
Konkurs piosenki angielskiej 03.jpg
Konkurs piosenk...
Konkurs piosenki angielskiej 04.jpg
Konkurs piosenk...
Konkurs piosenki angielskiej 05.jpg