Font Size

Profile

Cpanel

2011-2012

2012.05 - Wariacje plastyczne wokół bajek i wierszy

Konkurs „Wariacje plastyczne wokół bajek i wierszy” zorganizowany przez Agnieszkę Waligórską i Joannę Salewicz był adresowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych z Zielonej Góry i okolic. Miał na celu  rozwijanie zdolności artystycznych, wrażliwości i wyobraźni dzieci; popularyzowanie dziecięcej twórczości; promowanie czytelnictwa w ramach akcji „Ekonomik czyta dzieciom”; nawiązanie dialogu między różnymi grupami wiekowymi młodego pokolenia.

Czytaj więcej...

2012.05 - Happening godności niepełnosprawnych

8 maja nasi szkolni wolontariusze zaangażowali się w meeting z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Zielona Góra. Na Placu przy Ratuszu instytucje działające na rzecz niepełnosprawnych przygotowały szereg atrakcji, np.: rysowanie karykatury – autoportretu pani Wiceprezydent Wioletty Haręźlak, gra w ping ponga z zamkniętymi oczami, warsztaty wprowadzające w świat autyzmu.

Happening godno...
Happening godności niepełnosprawnych 01.jpg
Happening godno...
Happening godności niepełnosprawnych 02.jpg
Happening godno...
Happening godności niepełnosprawnych 03.jpg
Happening godno...
Happening godności niepełnosprawnych 04.jpg
Happening godno...
Happening godności niepełnosprawnych 05.jpg

Więcej >>>Galeria zdjęć


Anna Przemyślańska  

 

2012.04 - Tydzień przedmiotów logistycznych i spedycyjnych

Tydzień przedmiotów logistycznych i spedycyjnych rozpoczął się w poniedziałek dnia 16 kwietnia 2012 roku. Tego dnia na szkolnym korytarzu odbyła się prezentacja kierunków kształcenia w zawodach technik logistyk i technik spedytor. Podczas przerw wyświetlone zostały filmy edukacyjne przybliżające zawód logistyka i spedytora. Uczniowie mieli okazje zobaczyć jak wygląda i na czym polega „Transport miejski”, „Transport koleją – transport intermodalny” czy „Dzień z życia kuriera”.

Czytaj więcej...

2012.03 - Zwiedzanie Centrum Naukowego Kopernik

 26 marca w nocy, uczestnicy projektu Kompetencje kluczowe drogą do kariery pod opieką Pani Sylwii Wójcik, Pani Anny Lewandowskiej oraz Pani Magdaleny Bisak wyruszyli do Centrum Naukowego Kopernik, które znajduje się w Warszawie. Centrum Naukowe to jedyny tak zróżnicowany i nowatorski park nauki w Polsce. Młodzież szczegółowo zapoznała się ze zjawiskami przyrodniczymi. Uczestniczyli w symulacji, która obrazowo przedstawiała cały schemat procesu trzęsienia się ziemi.

Czytaj więcej...

2012.02 - Tydzień ekonomisty

TYDZIEŃ EKONOMISTY 6-9.02.2012

Wykłady i spotkania z przedstawicielami BZ WBK SA z Zielonej Góry:
7.02.2012 Wykład „Etyka w działalności gospodarczej”
8.02.2012 Edukacja bankowa:
    1. Kredyty konsumenckie
    2. Produkty bankowe
9.02.2012 Wykład „Fundusze inwestycyjne”

Konkursy i turnieje:
1.    Konkurs plastyczny „Historia pieniądza” I miejsce Katarzyna Kuba kl. I ae
2.    Konkurs „Najlepszy ekonomista ZSEk w roku szkolnym 2011/2012” Anna Badzińska kl. III be
3.    Turniej klas II i III „Z ekonomią na TY” I miejsce klasa II ae

 

Tydzień ekonomi...
Tydzień ekonomisty 01.jpg
Tydzień ekonomi...
Tydzień ekonomisty 02.jpg
Tydzień ekonomi...
Tydzień ekonomisty 03.jpg
Tydzień ekonomi...
Tydzień ekonomisty 04.jpg
Tydzień ekonomi...
Tydzień ekonomisty 05.jpg

 

2012.03 - Spotkanie SIGGowców z maklerem

W poniedziałek 12 marca 2012 r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ekonomicznych po raz kolejny gościliśmy licencjonowanego maklera zielonogórskiego oddziału banku BZWBK Pana Rafała Nowaka. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie grający w dogrywce Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG 10). Tematyka spotkania dotyczyła rynku kapitałowego, inwestowania w kontrakty terminowe oraz mechanizmu ich działania. Młodzi inwestorzy dowiedzieli się również na czym polega specyfikacja kontraktów terminowych, co to jest pozycja długa i pozycja krótka oraz co to jest i w jaki sposób obliczyć depozyt zabezpieczający.
Spotkanie SIGGo...
Spotkanie SIGGowców z maklerem 01.jpg
Spotkanie SIGGo...
Spotkanie SIGGowców z maklerem 02.jpg
Spotkanie SIGGo...
Spotkanie SIGGowców z maklerem 03.jpg
Spotkanie SIGGo...
Spotkanie SIGGowców z maklerem 04.jpg
Spotkanie SIGGo...
Spotkanie SIGGowców z maklerem 05.jpg
 
Urszula Mielnik Małgorzata Dzioch-Wojciechowska