Font Size

Profile

Cpanel

Akademia dobrych praktyk

Projekt "Akademia dobrych praktyk w Ekonomiku" został stworzony i był realizowany w Zespole Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze. Jego uczestnikami zostali uczniowie klas drugich w zawodach technik logistyk i technik spedytor. Dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie mieli możliwość nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie swojego zawodu, wykraczających poza ramy programu szkolnego. Dzięki dodatkowym zajęciom w pracowni logistyczno-spedycyjnej, wyjazdom studyjnym do centrów logistycznych, odbyciu stażu w firmach spedycyjnych i logistycznych, szkoleniom w Wyższej Szkole Logistyki oraz uzyskaniu prawa jazdy, będą oni z pewnością spełniać wymagania potencjalnych pracodawców.

Akademia dobrych praktyk I - zobacz stronę projektu >>>

 zrzut akademia

Projekt "Akademia dobrych praktyk w Ekonomiku II" to kontynuacją działań mających wyposażyć uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze w niezbędne umiejętności praktyczne, wymagane na współczesnym rynku pracy. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej pozwoliło na organizację dodatkowych zajęć, staże w przedsiębiorstwach, uzyskanie dodatkowych uprawnień (obsługa wózka widłowego, prawo jazdy, animator czasu wolnego, wychowawca wypoczynku) i inne działania, przybliżające uczestnikom projektu realia wybranego przez nich zawodu. W pierwszej edycji projektu (wrzesień 2010 - styczeń 2012) uczestniczyło 55 uczniów kształcących się w zawodach - technik logistyk oraz technik spedytor. W działaniach Akademii II" wzięło udział 75 osób - przyszli technicy logistycy i technicy obsługi turystycznej.

Akademia dobrych praktyk II - zobacz stronę projektu >>>

 zrzut akademia2

Projekt „Akademia dobrych praktyk w Ekonomiku III” był kolejną odsłoną działań skierowanych do uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze – tym razem uczących się w zawodzie technik ekonomista. W „Akademii” udział wzięło 75 uczniów „Ekonomika” z klas I-III. Działania projektu rozpoczęły się w październiku 2013 r. i trwały do czerwca 2015 r. Uczestnicy ponownie nabyli szereg dodatkowych umiejętności i uprawnień (np. obsługa kasy fiskalnej, kasjer walutowy, zakładanie i prowadzenie działalności e-commerce). Najprzyjemniejszym elementem projektu była Letnia Akademia Biznesu - cykl szkoleń połączony z wypoczynkiem i rekreacją w Łagowie Lubuskim.

Akademia dobrych praktyk III - zobacz stronę projektu >>>

zrzut akademia3