Font Size

Profile

Cpanel

2018.04.11 – Weronika Rejzner laureatką V. Olimpiady Wiedzy o Turystyce

logo olimpiady o turystyceW dniach 4.04 – 7.04.2018 r. na terenie Stacji Terenowej Uniwersytetu Łódzkiego w Spale odbył się etap centralny V. Olimpiady Wiedzy o Turystyce pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

W finale uczestniczyło 30 najlepszych uczniów z całego kraju, którzy zostali wyłonieni w trakcie zmagań w eliminacjach okręgowych. Etap centralny Olimpiady składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to test sprawdzający treści i umiejętności z zakresu geografii, obsługi ruchu turystycznego oraz tematyki przewodniej Olimpiady. Etap drugi polegał na zaprezentowaniu lokalnych produktów i atrakcji turystycznych związanych z tematyką przewodnią Olimpiady – „Turystyka folklorystyczna – barwy regionu”.

Komitet Główny Olimpiady, po podsumowaniu i ocenie prac I i II etapu wyłonił 15 laureatów Olimpiady. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły - Weronika Rejzner, która przystąpiła do zmagań finałowych. Finał etapu centralnego polegał na przygotowaniu i zaprezentowaniu, w oparciu o dostępne materiały kartograficzne, programu jednodniowej wycieczki po Wilnie.

Z satysfakcją informujemy, że Weronika, w ostatecznej rywalizacji V. OWoT
zajęła 8. miejsce w kraju.

weronika rejzner 1 Weronika Rejzner

Tegoroczna Olimpiada Wiedzy o Turystyce przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Organizatorzy zapewnili jej uczestnikom wiele dodatkowych atrakcji m.in.

  • wycieczkę po Łodzi połączoną ze zwiedzaniem EC1 – Centrum Nauki i Techniki,
  • wizytę w nowo wybudowanej Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim, w której w rolę przewodnika wcielił się pan Jaromir Radke – polski panczenista - dwukrotny olimpijczyk,
  • warsztaty związane z tematyką przewodnią Olimpiady na terenie skansenu w Spale oraz
  • liczne zajęcia integracyjne, ciekawe wykłady i prelekcje.

 Weronice gratulujemy serdecznie uzyskania tytułu laureatki V. Olimpiady Wiedzy o Turystyce i życzymy kolejnych sukcesów.

Zespół Nauczycieli Turystyki i Hotelarstwa

 Fotorelacja >>> Album