Font Size

Profile

Cpanel

2018.04.09 - LOGISTYCY W ZAKŁADZIE KARNYM

Uczniowie klasy 3fl wraz z p. Martą Mackojć i p. Beatą Uljasz odwiedzili Zakład Karny w Krzywańcu.
Wycieczka nie tylko przybliżyła nam rolę logistyki w służbie więziennej, ale także pozwoliła dowiedzieć się, jak wygląda życie w takim miejscu.
Zorganizowano dla nas spotkanie z najważniejszymi osobami w więzieniu, m.in.
z dyrektorem zakładu oraz jego zastępcami, którzy opowiadali o swojej roli i wszystkich zadaniach z punktu widzenia logistyki. Zostaliśmy oprowadzeni po więziennych budynkach znajdujących się na terenie zakładu. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądają cele, pomieszczenia do spacerów czy izolatka. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki było spotkanie z samymi więźniami, którzy opowiadali nam o sobie, swoim codziennym życiu w więzieniu i planach po wyjściu z niego.
Wycieczka uświadomiła nam jak łatwo trafić w takie miejsce i jak różni ludzie w nim przebywają, a także że praca w służbie więziennej jest trudna i pełna wyzwań.

Wycieczka do Krzywańca i emocje z nią związane na długo zostaną w naszej pamięci…

logistycy wkrzywańcu

Alicja Chudzińska 3 FL