Font Size

Profile

Cpanel

2018.03.05 - spotkanie z prof. Rosatim

W dniu 2 marca gościł w naszej szkole znakomity ekonomista i polityk, były minister spraw zagranicznych, a obecnie poseł Parlamentu Europejskiego, profesor Dariusz Rosati.
Na spotkaniu, w którym wzięli udział uczniowie klas maturalnych, można było usłyszeć o zasadach funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, korzyściach i niedogodnościach związanych z członkostwem w Unii Europejskiej. Pan Rosati w przystępny sposób wyjaśnił, dlaczego bycie członkiem Unii jest zdecydowanie niezbędne dla naszego kraju.
W drugiej części spotkania profesor odpowiadał na pytania młodzieży - m.in. szczegółowo uzasadnił, dlaczego Polska powinna przystąpić do strefy euro. Na koniec była też wspaniała niespodzianka - chętni uczestnicy spotkania rozwiązywali quiz o Unii Europejskiej, a osoba, która uzyska najlepszy wynik zostanie zaproszona na trzydniowy wyjazd do Brukseli! Warto było się uczyć WOS-u:)
Po zakończeniu spotkania z pewnością nikt nie żałował czasu poświęconego na wysłuchanie naszego gościa.

Relacja ze spotkania w TV ZG.

rosati