Font Size

Profile

Cpanel

2018.02.08 - Trochę o historii….

29.01 2018 roku klasa IC uczestniczyła w wykładzie organizowanym przez IPN w ramach rozpoczynającego się cyklu wykładów prowadzonych przez pracowników naukowych polskich uniwersytetów w ramach 4- letnich spotkań Akademia Niepodległości. Uczennice wysłuchały wystąpienia prof.dr.hab. Piotra Okulewicza z Instytutu Historii UAM w Poznaniu pt. Socjalistyczna irredenta.

trochęhistorii 2 trochehistorii 4

Rozpoczęliśmy nasz udział w projekcie Historia na wielkim ekranie. Młodzież będzie uczestniczyć w projekcjach filmów historycznych raz w miesiącu w kinie Newa. 30.01 klasy IA i IB wysłuchały prelekcji pracownika IPN w Poznaniu na temat Holocaustu i obejrzały film Dzieci Ireny Sendlerowej.

trochęhistorii 1 trochęhistorii 3

Od marca zaczynamy obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Będziemy zapraszać młodzież na wykłady organizowane przez członków Polskiego Towarzystwa Historycznego i pracowników naukowych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Szczegóły podamy później.

                                                                                                                                Anna Ruta-Suwała