Font Size

Profile

Cpanel

2018.02.05 - Studniówka pod chmurką

polonez podchmurkąfot. Maciej Juszczak
eska info

To był prawdziwy bal w samym sercu Zielonej Góry!

Były piękne suknie, garnitury i… nietypowa sceneria. Na zielonogórskim deptaku odbył się II Zielonogórski Polonez Maturzystów - "Studniówka pod chmurką". W wydarzeniu wzięli udział maturzyści ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z Zielonej Góry.
Więcej radio eska

Uczniowie szkół w barwnym korowodzie przeszli uliczkami Starówki po czym pod Ratuszem odtańczyli poloneza. Młodzież w rękach trzmała balony. Każda szkoła dla odróżnienia miała balony w innym kolorze. Organizatorzy i prowadzący taniec, przebrani byli w odpowiednie stroje - tym razem z okresu Księstwa Warszawskiego. >>> NewsLubuski.pl
II Zielonogórski Polonez maturzystów - Film

Studniówkę ma się tylko raz w życiu? Niekoniecznie! Na jeden dzień salą balową stał się zielonogórski rynek, a poloneza odtańczyło 400 par maturzystów z 12 szkół!
Więcej https://www.wzielonej.pl/

Kilkuset uczniów zaprezentowało się we wspólnym układzie poloneza. Tak, jak zapowiadano, organizatorzy i prowadzący taniec z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze, przebrani byli w odpowiednie stroje z okresu Księstwa Warszawskiego. Ponad 800 uczniów wierzy, że dobre nastroje, które im towarzyszyły podczas poloneza, nie opuszczą ich podczas majowej matury. Trzymamy kciuki! A jak było na deptaku 1 lutego? Więcej >>> zielona góra.naszemiasto.pl

polonez nasze miasto
fot. Mariusz Kapała