Font Size

Profile

Cpanel

2017.10.31 - Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży – Ekonomik & KLA Bremerhaven–Projekt w Słubicach

współpraca polsko niemiecka logoW terminie 08. – 13. października 2017 roku w Słubicach odbył się nasz projekt, realizowany w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Udział w wymianie brali uczniowie z  dwóch szkół: Zespół Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze oraz KLA Bremerhaven.
Celem spotkania było nawiązanie współpracy, integracja młodzieży, wsparcie rozwoju sportu i rekreacji, poznanie atrakcji turystycznych Berlina oraz wsparcie nauki  języka niemieckiego. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił we wspólnym przygotowywaniu śniadań i kolacji, wspinali się w parku linowym w Bad Saarow, zwiedzili Berlin, grali w podchody słubicko-frankfurckie, ozdabiali  kolorowymi hasłami  chodniki po obu stronach granic, zwiedzili Muzeum Viadrina  Gedenk- und Dokumentationsstätte "Opfer politischer Gewaltherrschaft" (centrum pamięci o ofiarach tyranii politycznej) we Frankfurcie nad Odrą |i przede wszystkim nawiązali  przyjaźnie. To był piękny czas, spędzony we wspaniałej atmosferze, wzbogacony atrakcjami programu wymiany. Za rok powtórzymy ją na pewno!
wspołpraca polsko niem 1 współpraca polsko niemiecka 2

Martyna
Mocne strony projektu to przede wszystkim możliwość poznawania nowych ludzi, pokonania bariery językowej, osłuchanie się z językiem, integracja nie tylko z Niemcami, ale również z osobami, które widzimy na co dzień w szkole.   Nawiązywanie nowych znajomości to jeden z priorytetów ludzi w naszym wieku, a taki projekt daje wiele możliwości tego typu. Jest to swego rodzaju test samodzielności. Dlaczego warto polecić ten projekt innym? Wiedza zdobyta poprzez zabawę zostaje w nas na dłużej, jest to wspaniałe doświadczenie i idealna forma odpoczynku od codzienności i rutyny.

Maciej
Nie spodziewałem się, że wycieczka szkolna może być taka super. Poznałem naprawdę wiele super osób i nauczyłem się współpracy (haha) przede wszystkim jak trzeba było śniadanie zrobić. Najbardziej podobała mi się wycieczka do Berlina z ukochana panią z Exodus’a    Niemcy też byli w porządku, bo z niektórymi osobami utrzymuje kontakt do dzisiaj. Bardzo chciałbym pochwalić nasze panie Anie które zorganizowały ciekawe zajęcia integracyjne. Szczególnie w poniedziałek, jak chodziliśmy po Słubicach/Frankfurcie. Moim zdaniem jest to najlepszy sposób nauki, bo wspomnienia z wycieczki zostają na dłużej.  Chciałbym również podziękować każdemu z osobna, bo jesteście naprawdę świetną ekipą i nie wyobrażam sobie następnej wycieczki bez was! NAJLEPSZA WYCIECZKA W CAŁYM MOIM ŻYCIU  

Kinga
Mocnymi stronami tego projektu był brak napiętego planu, przez co mogliśmy bezstresowo spędzać czas z Niemcami oraz w towarzystwie znajomych ze szkoły. Mogliśmy również spróbować naszych sił w porozumiewaniu się z ludźmi z innymi przyzwyczajeniami, kulturą oraz przede wszystkim językiem. Na tego typu wyjazdach można nauczyć się odpowiedzialności i samodzielności. Warto pojechać na wymianę, chociażby dlatego, żeby sprawdzić swoje możliwości oraz przekonać się, że wiedza praktyczna zostaje w nas na dłużej niż często nudna szkolna teoria. Dlatego z całego serca polecam pojechać i spróbować!  

współpraca polsko niemiecka 3 wspołpraca polsko niem 3

FOTORELACJA >>> ALBUM

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz