Font Size

Profile

Cpanel

2017.04.13 - Wizyta przedstawicieli partnerskiej szkoły w Niemczech - Berufskolleg Schloß Neuhaus

W dniach 02 – 04. Kwietnia 2017r. gościliśmy przedstawicieli naszej nowej partnerskiej szkoły w Niemczech – Berufskolleg Schloß Neuhaus. Szkoła mieści się blisko Paderborn, w Północnej Nadrenii-Westfalii i kształci swoich uczniów w profilach handlowym i ekonomicznym. Wizytę złożyli nam dyrektorzy – pan Matthias Groß i pan Norbert Damke oraz nauczyciele – pani Ursula Olschewski i pan Lars Heise.

Pokazaliśmy gościom nasze piękne miasto z jego atrakcjami i bachusikami, Palmiarnię, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie oraz okolice Zielonej Góry wraz z winnicami. Bardzo wielkie wrażenie wywarł na wszystkich Winny Dworek w Górzykowie oraz serwowane tam specjały kulinarne naszego regionu. Nie zabrakło również wizyty na Uniwersytecie Zielonogórskimi w zachwalanej pod kątem architektury bibliotece uniwersyteckiej. Zaprosiliśmy naszą delegację z Niemiec również do Ekonomika. Tutaj nasi goście czuli się wyjątkowo dobrze i swobodnie. Zwiedzili sale lekcyjne, większość podczas zajęć. Uczestniczyli nawet w jednej z lekcji języka niemieckiego, aktywnie rozwiązując podane im zadania.

wizyta niemcw

Wizyta przedstawicieli szkoły z Neuhaus miała charakter zapoznawczy, jednak już podczas tych dwóch dni poczyniono wiele planów na wspólne przedsięwzięcia, którymi będą m. in. praktyki zagraniczne dla uczniów obu szkół.

Fotorelacja z wizyty >>> Galeria zdjęć

Zapisz

Zapisz

Zapisz